Firma bez ZUS

Indywidualna działalność gospodarcza

Indywidualna działalność gospodarcza nie jest jedyną formą prowadzenia działalności w polsce. Firma pod własnym nazwiskiem wymaga opłacania składek w określonym przez ustawodawcę wymiarze. Comiesięczne opłacanie składek jest dla wielu przedsiębiorców uciążliwe finansowo. Kolejną wadą idg jest odpowiedzialność, przedsiębiorca odpowiada całym swoim majątkiem, jest to bardzo ryzykowne i może doprowadzić do utraty całego prywatnego majątku. Warto również zauważyć że działalność jednoosobowa nie może zostać sprzedana. Wszystkie te problemy rozwiązuje spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Spółka z o.o. - firma bez zus

Spółka z o.o. jest przedsiębiorstwem i własnością wspólników. Wspólnicy powołują zarząd który kieruje firmą. Wspólnicy mogą powołać do zarządu również siebie lub oddać firmę w zarządzanie wyspecjalizowanej kadrze. Zarząd odpowiada całym swoim majątkiem prywatnym tylko gdy nie zgłosi wniosku o upadłość w terminie. Wspólnicy wieloosobowej spółki z o.o. nie podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu społecznemu. W związku z tym firma nie płaci ZUS. Innymi zaletami spółki zoo są:

  • Można zbywać udziały spółki
  • Izolacja finansów firmowych i prywatnych
  • Umożliwia optymalizację podatkową (PIT już od 8,5%)

Poniższa kalkulacja porównuje klasyczną działalność jednoosobową ze Spółką z o.o. uwzględniając koszty księgowości:

kalkulacja

Spółka z o.o. ma również wady. Pierwszą z nich jest prowadzenie księgi handlowej, jest to tak zwana pełna księgowość, która jest bardziej skomplikowana niż kpir. Wymagane jest również coroczne składanie sprawozdań finansowych. Oba te problemy rozwiązuje nasze biuro rachunkowe :)

pobierz kalkulator

Pobierz kalkulator oszczędności

Możesz pobrać kalkulator w formie pliku excel, aby dokładnie policzyć oszczędności podatkowe.

X kalkulator

Skontaktuj się z nami!

W celu rozpoczęcia działalności w formie Sp. z o.o. skontaktuj się z nami. Każdego miesiąca tracisz tysiące złotych przez nie optymalny sposób działania.

Dzwonie: +48-531-331-479